PiekneOksy

Kolorowe soczewki

Czym są kolorowe soczewki i co warto o nich wiedzieć?

 

Soczewki kontaktowe kolorowe bardziej kojarzone są z przemysłem kosmetycznym niż medycznym. W związku z tym pozostają one trochę produktem dyskusyjnym. Warto tutaj jednak zauważyć, że żaden rodzaj soczewek kontaktowych, w tym kolorowych soczewek kontaktowych, nie jest niebezpieczny, jeśli użytkownik używa ich dobrze i konsultuje się ze specjalistą. Jeśli specjalista dostosuje soczewki i regularnie monitoruje użytkownika, aby zapewnić dobry stan kolorowych soczewek kontaktowych, ich użycie jest całkowicie bezpieczne i nie może spowodować żadnych przykrych następstw.

Kolory soczewek kontaktowych

 

Zarówno soczewki korekcyjne, jak i zerowe oferowane są w różnych kolorach i wzorach. Należy jednak zachować ostrożność przy wyborze tych drugich, ponieważ mogą być one bardziej skomplikowane i wielofunkcyjne. Kolorowe soczewki zerowe umożliwiają np. zmianę kształtu źrenicy. Na rynku możemy znaleźć kolorowe soczewki w takich odcieniach i kolorach, jak: zielony, szary, szafirowy, turkusowy, fioletowy, niebieski. Soczewek kolorowych zerowych najczęściej używa się do kamuflażu naszego naturalnego koloru na specjalne okazje. Oczy zombie lub tęczówki podobne do bohaterów komiksów – obecnie naprawdę można wybrać przeróżne kolorowe soczewki. Używane są one jako makijaż do filmów oraz jako element kostiumowy. Osoba nosząca te soczewki nie musi mieć wady wzroku wymagającej korekcji, ale nie oznacza to, że nie powinna konsultować się z ekspertem przed ich zakupem, aby nie pogorszyć sobie wzroku.

Jak używać kolorowych soczewek?

 

Soczewki kolorowe mogą być noszone codziennie, tak jak zwykłe soczewki korekcyjne. W zależności od wzorca zmian istnieją różne warianty: soczewki dzienne, dwutygodniowe i miesięczne. Soczewki dzienne będą używane jako jednorazowe soczewki zastępcze. Należy je wyrzucić natychmiast po usunięciu. Miesięczne kolorowe soczewki są zwykle kupowane przez kogoś, kto nosi je codziennie, np. z powodu upośledzenia oka, które wymaga stałej protezy estetycznej. Pielęgnacja soczewek kolorowych jest podobna do pielęgnacji soczewek tradycyjnych.

Co zapewniają kolorowe soczewki kontaktowe?

 

Po pierwsze, pozwalają one zaakcentować kolor oczu, rozjaśnić je lub przyciemnić. Po drugie sprawiają, że oczy wydają się większe. Po trzecie, kolorowe soczewki zmieniają naturalny kolor tęczówki oka. Po czwarte, w połączeniu z funkcjami korygującymi mogą niwelować większość wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, a nawet prezbiopia.

Jakie są zalety soczewek kolorowych?

Dla tych, którzy na co dzień noszą soczewki korekcyjne, soczewki kolorowe kosmetyczne to urozmaicenie. Dla osób o zdrowych oczach są one łatwo dostępnym sposobem na zmianę wyglądu. Super Nowoczesne kolorowe soczewki są bezpieczne jednak. należy pamiętać, aby wybrać soczewki kontaktowe, które są wykonane z dobrych materiałów i spełniają wszystkie normy produktu medycznego.

Dlaczego warto odwiedzić specjalistę przed zakupem kolorowych soczewek?

Przeciwwskazaniem do noszenia soczewek jest dyskomfort, łzawienie, swędzenie i nasilające się infekcje oczu. Duży odsetek osób, który nosi kolorowe soczewki skarży się na dyskomfort i komplikacje po zdjęciu soczewek. Wynika to najczęściej z chorób gałki oka, jak również z niewłaściwego doboru soczewek, złej ich jakości lub ich niewłaściwego użycia. Nieodpowiednia pielęgnacja również może nam przeszkodzić w noszeniu kolorowych soczewek. Z tych powodów zaleca się wizytę u specjalisty przed zakupem kolorowych soczewek kontaktowych.

Po wybór bezpiecznych i wysokiej jakości kontaktowych soczewek kolorowych zapraszamy do salonów Dr Oko w Legnicy, Lubinie i Chojnowie. Nasi specjaliści doradzą Państwu najlepsze rozwiązania oraz udzielą wskazówek jak odpowiednio dbać o swoje soczewki każdego dnia.

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.