PiekneOksy

Okulary z polaryzacją

Kiedy potrzebujemy szkieł polaryzacyjnych

W bardzo słoneczne, np. letnie dni, w czasie uprawiania sportów letnich lub zimowych, wtedy kiedy intensywnie wpatrujemy się w tafle wody, śniegu, asfaltu, szyb czy innych powierzchni odbijających światło, możemy doświadczyć uciążliwego efektu olśnienia. Jest to chwilowy lub trwający dłużej ostry bodziec, z którym nasze oczy trudno sobie radzą . Powoduje on ograniczenie widzenia, podrażnienie oczu, odruchowe mrużenie oczu i co za tym idzie powstawanie zmarszczek mimicznych. Nasze reakcje w warunkach rozproszonego światła stają się dłuższe. Istnieje również niebezpieczeństwo, że pewnych obiektów lub właściwości terenu objętych olśnieniem wcale nie zauważymy. Osobom, które długo przebywają w uciążliwych warunkach odbijanego światła i chcą zadbać o swój wzrok i bezpieczeństwo, polecamy okulary ze szkłami polaryzacyjnymi.

Budowa szkła polaryzacyjnego

Soczewki polaryzacyjne, które proponujemy Państwu w salonach Dr Oko, zostały wyprodukowane przy użyciu innowacyjnej, opatentowanej metody. Dzięki niej specjalna powłoka filtrująca zostaje umieszczona tuż pod przednią powierzchnią soczewek, co daje możliwość zredukowania grubości szkieł okularowych i zachowania ich estetycznego wyglądu. Na czym polega polaryzacja? Padające pionowo promienie światła sprawiają, że człowiek widzi kolory, kształty i obrazy. Za powstawanie efektu oślepiania i refleksów odpowiada światło biegnące poziomo. Filtr polaryzacyjny ma za zadanie prostowanie fali świetlnej i niedopuszczanie innej niż pionowa. Ten proces usuwa zbędne odblaski z pola widzenia. Zatem co to jest polaryzacja w okularach? Powłoka polaryzacyjna sprawia, że soczewka przepuszcza tylko proste, spolaryzowane światło, dzięki temu obraz jest wyraźny.

Efekty stosowania soczewek polaryzacyjnych w okularach

Decydując się na wybór soczewek polaryzacyjnych rozwiązujemy wiele problemów związanych z widzeniem w wymagających warunkach ostrego światła słonecznego. Daje to możliwość właściwego reagowania w czasie jazdy rowerem, zjazdu na nartach lub bezpiecznego poruszania się w miejskim ruchu ulicznym. Pozwala również chronić wzrok i podnosi komfort widzenia w czasie powszechnych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak plażowanie, uprawa ogrodu czy wędkowanie. Zalety tej technologii to:

  • ponad 98% skuteczna polaryzacja światła
  • neutralizacja ostrego światła słonecznego
  • eliminacja efektu olśnienia
  • poprawa komfortu widzenia
  • poprawa kontrastu obrazu

Soczewki polaryzacyjne, które oferujemy Państwu w salonach Dr Oko zabezpieczają przed promieniowaniem UV-A i UV-B.

Kolorowe szkła polaryzacyjne

Dodatkową zaletą szkieł polaryzacyjnych jest możliwość wyboru wśród różnych wariantów kolorystycznych. Do wyboru jest 25 barw pełnych i 19 gradalnych oraz modne szkła z powłoką lustrzaną. Ponieważ soczewki barwione dostępne w naszych salonach można łączyć w dowolne zestawy z wybranymi powłokami, w tym również z filtrem polaryzacyjnym, nasi specjaliści dobiorą specjalny zestaw zgodny z potrzebami Państwa wzroku, z aktywnościami i preferencjami estetycznymi. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów optycznych w Legnicy, Chojnowie i Lubinie zwłaszcza jeśli planujecie Państwo intensywne przebywanie na słońcu.

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.