PiekneOksy

Oprawki do okularów

Jak wybrać najlepsze oprawki do okularów?

Okulary z różnych powodów są niezbędne do poprawy jakości życia – jest to bezdyskusyjny fakt i jeśli nie potrafimy się z nim pogodzić, to najlepszym sposobem oswojenia tematu okularów mogą się okazać atrakcyjne i eleganckie oprawki. Są one ważnym dodatkiem do naszego wyglądu i z tego powodu ich wybór wymaga namysłu, poznania trendów, przymiarki. Aby wybrać odpowiednie dla siebie oprawki, należy wziąć pod uwagę nasz styl, kształt twarzy, kolor oczu a nawet odcień karnacji skóry.

Oprawki pasujące do kształtu twarzy

Warto podkreślić, że kształt okularów powinien kontrastować z kształtem twarzy. Dlatego zamiast wybierać okrągłe oprawki dla okrągłej twarzy, wybierzmy model, który ma nieco bardziej płaski kontur. Owalna lub prostokątna twarz – ten typ twarzy ma prawie idealne proporcje – czoło i podbródek są tej samej szerokości, a na policzkach są ślady wyrafinowania, więc wszystkie rodzaje okularów będą dobrze wyglądać. Z kolei kwadratowa lub prostokątna twarz, o ostrych rysach, mocnym podbródku i dość szerokim czole wymaga oprawek okularów, które są ciemniejsze na górze i stopniowo stają się delikatniejsze na dole. Trójkątna twarz, tj. ostry podbródek, silnie zaznaczone kości policzkowe, szerokie czoło doskonale współgrają z okrągłymi oprawkami. Warto zatem zastanowić się, jakie kontury ma nasza twarz i wybrać oprawki do okularów, które doskonale ją podkreślą.

Jak dopasować oprawki do koloru oczu?

Tęczówka oka jest tylko jednym z kilku jednolitych kolorów, zwykle z różnymi plamkami. Przyjrzyjmy się uważnie swojej tęczówce i ustalmy jaki jest jej kolor, jeśli wybieramy oprawki do okularów. Niebieskie oczy (i ich różne odcienie, np. jasno niebieskie, szaro-niebieskie) najlepiej będą wyglądać w oprawkach o tym samym odcieniu (np. granatowych lub błękitnych). Zielone oczy będą się też najlepiej prezentować w oprawkach zielonych. Z kolei oczy brązowe, a także piwne potrzebują wyrazistego koloru.

Czy kolor skóry i włosów ma znaczenie w wyborze oprawek?

Tutaj nie można kierować się regułą kontrastowania. Osoby o jaśniejszej skórze nie wyglądają dobrze w czarnych oprawkach. Naturalnie, osoby o ciemnej skórze nie wyglądają dobrze w białych okularach. Zazwyczaj osoby o jasnej skórze mają włosy blond i na odwrót. Jednak wiele osób ma naturalnie ciemne włosy, jasną skórę i oczy. Musimy więc wybrać kolory, które tworzą harmonijną kombinację.

Oprawki metalowe, czy plastikowe?

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy zakupie pary okularów jest wybór oprawek. Na rynku dostępne są plastikowe i metalowe oprawki do okularów. Dla niektórych osób wygląd jest najważniejszy, dla innych materiał, z którego zostały wykonane. Główna różnica między plastikowymi oprawkami a metalowymi polega na tym, że te pierwsze są znacznie mniej odporne na temperaturę. Okulary plastikowe są zazwyczaj szersze niż metalowe i dlatego są nieporównywalnie bardziej zauważalne na twarzy. Metalowe oprawki mają natomiast charakterystyczny mostek nosowy, który podtrzymuje okulary. Metalowe oprawki mogą przetrwać wiele lat i nie ulegają deformacji. Są one bardziej subtelne i neutralne dla wizerunku. Także proces ich produkcji ma mniejszy wpływ na środowisko.

Z czego są zrobione metalowe oprawki?

Wśród metalowych materiałów konstrukcyjnych stosowanych w okularach znajdują się: tytan, stal nierdzewna lub aluminium. Oprawki tytanowe są o około 50% lżejsze od innych okularów z metalową oprawką. Ten typ jest również bardzo stabilny i odporny na trudne warunki atmosferyczne i rdzewienie. Oprawki metalowe zrobione ze stali nierdzewnej mają również wiele zalet. Są odporne na korozję, nie alergizują, a jednocześnie pozostają cienkie i twarde. Na rynku też możemy znaleźć oprawki powlekane miedzią, niklem, chromem lub metalami szlachetnymi, rzadziej przy użyciu innych metali.

Na specjalną wizytę, podczas której możecie Państwo zdecydować o wyborze oprawek odpowiednich do owalu twarzy, potrzeb i stylu życia zapraszamy serdecznie do naszych salonów Dr Oko. Nasi specjaliści służą pomocą i radą w procesie doboru zarówno szkieł jaki i eleganckich oprawek.

Zapraszamy serdecznie do naszych salonów optycznych Dr Oko w Legnicy, Lubinie i Chojnowie.

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.