PiekneOksy

Badanie wzroku

Badanie wzroku to najistotniejsza czynność, jaką powinniśmy wykonać przed doborem oraz kupnem okularów lub soczewek kontaktowych. Sprawdzając stan naszego wzroku, będziemy mieli pewność, że kupione przez nas szkła, zostały najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Niestety, większość z nas nie wykonuje badań wzroku dostatecznie często. Wiele osób boi się, że będą one nieprzyjemne lub wręcz bolesne. Żeby rozwiać takie obawy warto wcześniej zasięgnąć informacji o badaniu i odpowiednio się do niego przygotować.

Jak często badać wzrok? 

Kontrolne badania wzroku powinniśmy wykonywać przynajmniej raz na dwa lata. Dotyczy to oczywiście osób dorosłych, które nie zauważają niepokojących zmian w widzeniu. W przypadku zaobserwowania jakiegokolwiek pogorszenia wzroku, należy udać się do specjalisty. Osoby chorujące na cukrzycę powinny zwracać większą uwagę na stan swojego wzroku, ponieważ choroba ta powoduje większą skłonność do chorób oczu. Częściej na badanie wzroku powinny także udać się osoby cierpiące na choroby układu nerwowego, układu krążenia oraz osoby starsze.

Jakie badania wykonywane są w naszych salonach?

W naszych salonach oferujemy badania wzroku z doborem szkieł okularowych (szkła sferyczne, cylindryczne, relaksacyjne i progresywne) oraz badania wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych (soczewki sferyczne, toryczne oraz multifokalne). Wszystkie szkła, oprawki oraz soczewki wykonane są z najlepszych materiałów, posiadają certyfikaty oraz atesty, które zapewniają naszym klientom najlepszą jakość widzenia oraz bezpieczeństwo. Badania wykonywane są przez optometrystów, nie wymagają wcześniejszego kropienia oczu.

Jak przygotować się do badania?

Odpowiednie przygotowanie się do badania jest szczególnie ważne w przypadku osób, które już kiedyś były badane i posiadają zdiagnozowane nieprawidłowości. Jeśli posiadasz wyniki wcześniejszego badania – weź je ze sobą. Na ich podstawie możliwe będzie sprawdzenie, jakie zmiany zachodzą w Twoich oczach. Jeśli problemy ze wzrokiem masz już jakiś czas i obecnie nosisz okulary lub soczewki, także przynieś je ze sobą. Pamiętaj też, żeby soczewki zdjąć min. 2 godziny przed planowanym badaniem, a jeśli to możliwe, na badanie postaraj się przyjść 5-10 minut wcześniej.

Co wchodzi w zakres badania?

Na pewno zastanawiasz się, jak wygląda badanie wzroku oraz co wchodzi w jego zakres. Każde badanie wzroku zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Osoba, która przeprowadzać będzie badanie zapyta m.in. o jakość widzenia oraz czy aktualnie nosisz okulary lub soczewki. Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, nie bój się zadawać pytań. Nasi specjaliści na pewno chętnie na nie odpowiedzą.
Po przeprowadzonym dokładnym wywiadzie odbędzie się badanie wzorku, na podstawie którego możliwe będzie dobranie właściwych szkieł lub soczewek. Otrzymasz również odpowiednią receptę okularową. Dodatkowo nasz specjalista poinformuje Cię, jak utrzymywać poprawną higienę oczu, szczególnie jeśli Twój wzrok narażony jest na czynniki powodujące choroby, jak np. praca przy komputerze czy cukrzyca.

Gdzie wykonasz badanie wzroku?

Badania wzroku możesz wykonać w naszych gabinetach w Legnicy, Chojnowie i Lubinie.

Badanie wzroku w Legnicy:

  • Złotoryjska 14
  • Chojnowska 41
  • Wrocławska 155
  • Iwaszkiewicza 1

Badanie wzroku w Chojnowie:

  • Kilińskiego 42

Badanie wzroku w Lubinie:

  • Zwierzyckiego 2
  • Sikorskiego 20

We wszystkich gabinetach gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz wysoką jakość przeprowadzonych badań. Są one wykonywane z najwyższą starannością, zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki.

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.