odbierz szkła korekcyjne za 1zł!

Co to jest acetat? Dlaczego jest lepszy od plastiku?

Acetat – co to takiego?

Większość z nas, kojarzy oprawki do okularów wykonane z drewna, metalu albo co najgorsze, z plastiku. W zasadzie, kupując oprawy, kierujemy się w dużej mierze wyglądem, dopasowaniem i wygodą. Ale czy wybierając plastikowe oprawy, zastanawialiście się, że istnieje dla nich doskonała alternatywa?

Tą alternatywą, jest właśnie acetat, czyli oktan celulozy. Zacznijmy od tego, że acetat jest materiałem w pełni naturalnym, pochodzenia roślinnego. Jest wykonywany z naturalnej bawełny i włókien drzewnych – celulozy. Oczywiście, zostaje poddany specjalnej obróbce, ale nie zmienia to faktu, że jest on doskonałą alternatywą dla plastiku. Dlaczego? Ponieważ jest wykonany z materiałów w 100% biodegradowalnych.

Nasze oprawki wykonane w 100% z ekologicznego acetatu!

Acetat i jego zalety!

Ale to nie jedyne zalety tego tworzywa. Acetat wykorzystywany do oprawek jest niezwykle lekki. Dzięki temu, codzienne użytkowanie oprawek okularowych, wykonanych z acetatu będzie czystą przyjemnością. Acetat jest także materiałem niezwykle wytrzymały, odpornym na zużycie czy zarysowania. Jest to niezwykle ważne, przy codziennym użytkowaniu oprawek. Dodatkowo jest bardziej elastyczny niż plastik, a co za tym idzie jest mniej podatny na mechaniczne uszkodzenia czy złamania.

Acetat to także materiał w 100% hipoalergiczny, więc jeżeli oprawki wykonane z innych materiałów podrażniały waszą skórę, lub odczuwaliście dyskomfort podczas ich noszenia, acetat będzie doskonałym wyborem. Doskonale sprawdzi się dla alergików czy osób z wrażliwa cerą.

Design? No właśnie, jak wspominaliśmy na wstępie, design, kolor i wykonanie oprawek są jednymi z kluczowych elementów przy podejmowaniu decyzji zakupowej. I w tym wypadku, acetat okazuje się doskonałym materiałem do tworzenia nawet najbardziej wymagających wzorów. Dlaczego? Z uwagi na fakt, że acetat jest niezwykle lekki, możemy stworzyć nawet bardzo dużą i grubą oprawę, która nie będzie problematyczna podczas noszenia. Dodatkowo, bez problemu możemy barwić oprawy okularowe wykonane z acetatu na różnorodne kolory.

W naszej ofercie, znajdziecie różnorodne oprawki, wykonane w 100% z acetatu, poniżej mamy dla Was kilka przykładów, które możecie wykorzystać w codziennych stylizacjach:

Często pytacie nas, jak oprawki wyglądają „na osobie”, dlatego specjalnie dla Was, przygotowaliśmy kilka zdjęć, na których możecie zobaczyć je „w akcji”!

Skorzystaj z naszej promocji i odbierz szkła korekcyjne za ZŁOTÓWKĘ! Wystarczy wybrać oprawki a w momencie wyboru szkieł korekcyjnych, zaznaczyć opcję “standard”.

Chcesz wiedzieć jak przygotować się do badania wzroku? Skorzystaj z naszych porad https://droko.pl/badanie_wzroku/badanie-wzroku/4

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *