PiekneOksy

Czy okulary korekcyjne trzeba nosić cały czas?

  • Przez: droko
  • 25 marca 2022

Dla niektórych osób konieczność założenia okularów korekcyjnych jest niczym wyrok. W momencie, w którym należy po nie sięgnąć, zaczynają się pojawiać różne pytania takie jak czy okulary korekcyjne trzeba nosić cały czas. Ciężko jest jednak jednoznacznie odpowiedzieć – to zależy od paru czynników. Jakich? O tym rozmawiamy w dalszej części wpisu. Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pozwoli rozwiać wątpliwości dotyczące tego, kiedy okulary są na stałe, a kiedy nie – zapraszamy!

 

Okulary korekcyjne – ratunek dla oczu

Choć dla niektórych konieczność sięgnięcia po okulary korekcyjne może wydawać się przykrym obowiązkiem, tak warto mieć na uwadze przede wszystkim nasze zdrowie. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie zahamować rozwijającą się wadę wzroku, a także podnieść komfort życia – nieostry, zamglony obraz skutecznie potrafi obniżyć samopoczucie i utrudnić wykonywanie nawet najprostszych czynności jak np. sprzątanie w domu.

Noszenie okularów korekcyjnych – to ma pomóc, a nie zaszkodzić!

Przechodząc powoli do sedna, czyli do tego, czy okulary korekcyjne należy nosić cały czas, warto omówić mity, które narosły wokół tego tematu.

Wśród przeciwników stałego noszenia okularów istnieje przekonanie, że ciągłe noszenie szkieł pomimo tego, że pozwala nam lepiej widzieć, sukcesywnie pogarsza wzrok. Warto wiedzieć, że rzeczywistość jest całkiem inna. To właśnie dzięki nim nasze oczy są chronione i odciążonew momencie, gdy ich nie używamy szkieł, wzrok zaczyna ciężej pracować i szybciej się męczy.

Okulary korekcyjne – czy nosić cały czas? O tym decyduje lekarz

Czy biorąc powyższe informacje, powinniśmy nosić cały czas okulary korekcyjne?

Decydujące zdanie w tym temacie ma lekarz. Specjalista jest bowiem w stanie określić głębokość wady – to właśnie ona ma główne znaczenie w tym, czy szkła muszą nam towarzyszyć przez cały dzień, czy tylko w czasie wykonywania konkretnych czynności.

Jeżeli lekarz stwierdzi, że wada nie jest duża i czujesz, że wciąż dość dobrze widzisz bez okularów, możesz używać ich np. do czytania, pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy jazdy samochodem.

Jeśli jednak wada jest głębsza, okulary powinny towarzyszyć Ci przez cały dzień – niezależnie od tego, co aktualnie robisz. Szkła zahamują pogłębianie się jej i zapewnią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jak np. promieniowanie niebieskiego światła.

Czy okulary korekcyjne trzeba nosić cały czas? Podsumowanie

Noszenie okularów korekcyjnych, choć dla niektórych osób może być uciążliwe, jest swoistym ratunkiem dla oczu. Dobrze dopasowane szkła zdecydowanie podniosą komfort życia, nie będą powodować bólu głowy, wysuszania się oczu czy nadmiernego męczenia się wzroku. W szybkim czasie ich noszenie stanie się przyjemnością i rozwiązaniem, dzięki któremu możemy normalnie widzieć – niezależnie od tego, czy borykamy się z krótkowzrocznością, czy dalekowzrocznością.

To, czy trzeba nosić cały dzień okulary, zależy od zaleceń lekarza – warto jednak mieć je zawsze na nosie – w końcu szkła mają nam pomóc, a nie zaszkodzić!

Szukasz modnych okularów korekcyjnych? Odwiedź piekneoksy.pl, czyli internetowy sklep z okularami dla kobiet i mężczyzn. Na stronie znajdziesz wiele modeli oprawek utrzymanych w różnej kolorystyce i kształtach, dzięki czemu masz okazję dobrać okulary tak, aby idealnie wyrazić swój charakter. Zapraszamy!