odbierz szkła korekcyjne za 1zł!

Jak samemu wymienić szkła w okularach?

Dla wielu z nas okulary są nieodłącznym elementem życia codziennego – chronią oczy i poprawiając ostrość widzenia. Co zrobić, gdy szkła w ulubionych oprawkach ulegną zarysowaniu lub gdy chcemy zmienić je na nowe soczewki z innymi parametrami? Do wyboru masz dwie opcje: zamówienie usługi u specjalisty albo… samodzielną wymianę. Jak włożyć szkło do okularów samemu? Poniżej krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić w domowych warunkach i zdradzamy, czy warto podjąć się tego zadania.

Wymiana soczewek w okularach korekcyjnych – kiedy należy ją zrobić?

Szkła w okularach korekcyjnych, podobnie jak każdy inny przedmiot użytku codziennego, ulegają zużyciu. Mogą też stać się “ofiarami” nieszczęśliwych wypadków, na przykład zarysowania o twarde przedmioty. To właśnie jedna z najczęstszych przyczyn, dla których warto pomyśleć o wymianie soczewek – rysy mogą powodować nieprawidłowe rozpraszanie światła i utrudniać widzenie. Z czasem na szkłach pojawiają się też różnego rodzaju zmatowienia czy plamy, których nie da się usunąć tradycyjnymi metodami czyszczenia – to także powinno Cię zmotywować do zainwestowania w nowe szkła.

Kolejnym powodem, dla którego wymiana szkieł w okularach korekcyjnych jest obligatoryjna, to naturalna zmiana wady wzroku. W miarę upływu czasu, szczególnie w okresie dojrzewania oraz po 40. roku życia, wada wzroku może się pogłębiać – a to zawsze wiąże się z koniecznością wymiany soczewek na takie z odpowiednio dobranymi parametrami. Postaw na taką opcję, jeśli wyjątkowo lubisz swoje okulary męskie czy damskie z uwagi na ich oprawki. Nie wiesz, jak samemu wymienić szkła w okularach? Czytaj dalej nasz poradnik, a dowiesz się wszystkiego.

Wskazówka:

O wymianie szkieł warto pomyśleć również wówczas, gdy chcesz zastosować soczewki z antyrefleksem czy warstwą chroniącą przed niebieskim światłem monitora. Takie technologiczne nowinki warto wziąć pod uwagę, jeśli cenisz sobie swoje zdrowie i komfort.

Dowiedz się też: Jak usunąć rysy z okularów?

Jak włożyć szkło do okularów? Podpowiadamy

Wymiana szkieł w okularach może wydawać się na pierwszy rzut oka skomplikowanym zadaniem, ale dla osób o stałej ręce i cierpliwych, to całkiem realne przedsięwzięcie. Pierwszym krokiem jest zakup odpowiednich szkieł – najlepiej w specjalistycznych punktach optycznych. Następnie, po wysunięciu starego szkła z oprawki, nowe należy ostrożnie wsunąć na to samo miejsce, dbając o to, by nie uszkodzić żadnego elementu. To, jak dokładnie będzie przebiegał ten proces, w dużym stopniu zależeć będzie od konkretnego modelu oprawki, na przykład od tego, czy posiada ona dolną część ramki.

Jak włożyć szkiełko do okularów? To już wiesz, ale pozostaje pytanie, czy warto podejmować się tego zadania? Samodzielna wymiana szkieł daje nam kontrolę nad procesem oraz pozwala zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy. Z drugiej strony, istnieje ryzyko uszkodzenia oprawek lub nieprawidłowego montażu – jeśli się tego obawiasz, oddaj okulary w ręce profesjonalistów.

Zobacz też: Jak czyścić okulary?

Ile kosztuje wymiana szkieł w okularach i gdzie można zamówić taką usługę?

Twoje okulary damskie czy męskie mają nieestetyczne i wpływające negatywnie na komfort użytkowania rysy? Pora na wymianę soczewek. Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, musisz dowiedzieć się, jak wyjąć szkła z okularów, które nosisz i jak włożyć nowe. Jeśli nie chcesz radzić sobie z tym zadaniem samodzielnie, możesz oddelegować je… ekspertom.

Koszt takiej usługi u eksperta zależy od wielu czynników, w tym między innymi od tego, czy w danym punkcie kupujesz soczewki, czy tylko chcesz je wymienić. Przed podjęciem decyzji warto zorientować się w cenach w kilku miejscach oraz poczytać opinie klientów. Rozważ też, czy koszty wymiany soczewek nie przewyższają wartości oprawek – być może taniej będzie odwiedzić sklep z okularami w dobrych cenach i kupić nową parę, już z odpowiednimi szkłami. Na koniec małe przypomnienie: musisz mieć świadomość, że wielu optyków może nie chcieć podejmować się zadania wymiany szkieł.

Wiesz już, jak wymienić szkła w okularach. Jeśli czujesz się jednak niezbyt pewnie z tym zadaniem, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. W końcu kluczową kwestią jest komfort i bezpieczeństwo Twojego wzroku! Ekspert wie, jak włożyć szkło do okularów różnego typu w sposób pewny i bezpieczny.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *