odbierz szkła korekcyjne za 1zł!

Jakie okulary do okrągłej twarzy? Sprawdź nasze propozycje!

Jakie okulary do okrągłej twarzy? Sprawdź nasze propozycje!

Chcesz dobrać okulary dla okrągłej twarzy? Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się jak zrównoważyć proporcje i dobrać najlepsze oprawki dla siebie. Warto pamiętać, że okulary mogą być doskonałą ozdobą, a z ich pomocą można zmienić wizerunek i złagodzić lub wyostrzyć rysy twarzy! Sprawdź, od czego zacząć wybierając oprawki dla okrągłej twarzy!

Jak określić kształt twarzy?

Twarz okrągła jest stosunkowo prosta w określeniu. Okrągłe, łagodne rysy, niezbyt wysokie lub wręcz niskie czoło, okrągła broda, często pełne policzki. Dobierając okulary do okrągłej twarzy, będziemy starać się dobierać modele kontrastowe. Naszym celem podczas wybierania oprawek jest wyostrzenie, wydłużenie twarzy, a także jej wyszczuplenie.

Jeżeli mimo wszystko trudno jest określić Ci kształt twarzy – spróbuj zrobić sobie zdjęcie w upiętych włosach i dobrze widoczną twarzą. Pomocne może okazać się obrysowanie konturu twarzy i ocena kształtu powstałego rysunku.

Oprawki wyszczuplające twarz!

Dla każdego kształtu twarzy dobrać można oprawy, które zrównoważą jej proporcje, podkreślą zalety, optycznie wydłużą, skrócą lub wyszczuplą twarz. Wybierając oprawki do okrągłej twarzy warto pamiętać, że im mocniejszy i bardziej kwadratowy kształt oprawy – tym bardziej wyostrzy rysy. Sprawdź nasze propozycje kształtów oprawek!

Dla okrągłej buzi świetnie pasować będą oprawy o kształcie:

  • prostokątnym,
  • kwadratowym,
  • kocim.

Czyli wszystkie posiadające linie proste i kąty, kontrastowe dla okrągłych i łagodnych rysów twarzy. Zwłaszcza kocie okulary dla okrągłej twarzy mogą okazać się korzystne! Ich wyciągnięte w górę zewnętrzne kąciki wyszczuplą i wydłużą twarz. Nie ma ograniczeń co do stylu oprawek – zarówno mocne i ciemne plastikowe oprawki, jak i delikatne, metalowe modele będą pasowały do okrągłej twarzy, jednak jeżeli wyjątkowo zależy nam na mocnym wyostrzeniu rysów, warto decydować się jednak na bardziej wyraziste, ciemne oprawki. Dobierając rodzaj oprawki, należy uwzględnić również nasz odcień cery i włosów, a także styl ubierania oraz własny gust!

Jeżeli decydujemy się na kocie oprawki, warto zwrócić uwagę na dolną krawędź oprawy. Chcąc osiągnąć efekt wydłużenia i wyostrzenia rysów okrągłej twarzy, dobrym rozwiązaniem jest dobranie modelu o prostokątnej dolnej linii oprawki. Taki zabieg w połączeniu z wyciągniętą w górę górną krawędzią – nie tylko podkreśli oko,  ale także świetnie będzie pasował do buzi o okrągłych rysach.

Czy okrągłe oprawki pasują do okrągłej twarzy?

Zasady doboru oprawek do kształtu twarzy zalecają kontrast w doborze opraw – a więc do twarzy kwadratowej dobieramy oprawy okrągłe i odwrotnie – do buzi okrągłej okulary kwadratowe/prostokątne.

W doborze okularów najważniejsze jest jednak samopoczucie noszącego!

Jeżeli masz okrągłą twarz i świetnie czujesz się w okrągłych okularach – śmiało złam zasady i wybierz taki model, który będzie Cię cieszył! A wtedy każde okulary będą wyglądać doskonale

Zainspiruj się – jakie oprawki do twarzy okrągłej?

Nie wiesz jakie okulary wybrać? Sprawdź nasze propozycje poniżej i zainspiruj się!

Ciemne plastikowe oprawy typu kocie oko.

Dzięki mocnym i wyrazistym krawędziom doskonale wyostrzą rysy twarzy. Kształt tej oprawy jest raczej szeroki niż długi i dzięki temu odcina się w połowie twarzy. Taki zabieg sprawi, że twarz będzie sprawiać wrażenie bardziej podłużnej! Dodatkowo, pięknie wyciągnięte krawędzie opraw zwrócą uwagę na oczy i linię brwi. Taka oprawa podkreśli kobiecy, odważny styl i świetnie będzie pasowała do okrągłej twarzy!

Klasyczne prostokątne oprawy typu kujonki.

Nigdy nie wychodzą z mody i pasują do wielu twarzy! To doskonałe oprawki dla twarzy okrągłej. Wyraziste i geometryczne linie, wyraźnie zaznaczone kąty – to klasyczny kształt, które nada okrągłej twarzy zupełnie innego charakteru. Dodatkowo ich bezpieczna forma będzie pasowała do każdej stylizacji i niemal każdego typu urody.

Oprawki metalowe dla okrągłej twarzy

Taki model jest zdecydowanie bardziej subtelny i elegancki. Ciemny kolor i wyraźne, ostre kąty w górnej części oprawy, podkreślą okolice oczu, dzięki czemu przyciągną uwagę w górne partie twarzy! Dolna część oprawki jest utrzymana w kształcie trapezu, a całość oprawy układa się w podłużny prostokąt.

Awangardowy kształt – czyli oryginalne oprawki dla okrągłej twarzy!

Ciekawy, geometryczny model – swoim wielokątnym kształtem doskonale zrównoważy okrągły kształt twarzy i sprawi, że będzie ona bardziej wyrazista! Zawsze modna czerń i charakterystyczny zwróci uwagę na linię brwi, dzięki czemu pojawi się wyraźne odcięcie wydłużające okrągłą twarz!

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *