PiekneOksy

Modne okulary 2022. 3 modele, które musisz przymierzyć!

  • Przez: droko
  • 12 stycznia 2022
Modne okulary 2022. 3 modele, które musisz przymierzyć!

Modne oprawki okularowe mogą całkowicie odmienić Twoje codzienne stylizacje! Wśród najczęściej wybieranych dodatków, modne okulary grają często główną rolę. Jakie oprawki warto więc wybrać aby w 2022 roku wpisać się w trendy mody okularowej?

Prezentujemy 3 hitowe oprawki 2022!

  1. Oprawki metalowe „druciaki”

Oprawki metalowe okrągłe lub bardziej prostokątne, a nawet popularne awiatorki to absolutne hity mody okularowej już od kilku lat! Wróciły w wielkim stylu i wszystko wskazuje na to, że będą modne jeszcze przez długi czas. Metalowe oprawki – czy inaczej mówiąc oprawki druciane – mogą występować w wielu wersjach kolorystycznych: są to m.in. oprawki złote, srebrne ale także takie z dodatkiem kolorów. Dzięki temu można wybrać oprawki, które będą modne, a jednocześnie oryginalne!

Metalowe oprawki pasują każdemu– warto jednak zwrócić szczególną uwagę na korzystny dla twarzy kształt danej oprawy. W tym celu możemy posłużyć się zasadą sugerującą okrągłe kształty dla twarzy o mocnych, kwadratowych rysach i odwrotnie – prostokątne, kanciaste oprawki dla twarzy okrągłych. Dodatkowo warto wybrać kolor współgrający z odcieniem cery. Srebrne odcienie świetnie będą pasowały do chłodnego typu urody, a złote – do ciepłego. Wśród tych opcji możemy również wybrać kolory pośrednie, takie jak kolor stalowy lub różowe złoto czyli oprawki w odcieniu nazywanym rose gold.

 

https://piekneoksy.pl/dr-oksy-4242-c3/

  1. Oprawki transparentne

Subtelne ale wyraziste – przezroczyste oprawki w stylu casual, to doskonały wybór na okulary korekcyjne w 2022! Pięknie załamują światło, wyglądają lekko, a jednocześnie są dobrze widoczne i dodają oryginalnego charakteru. Nie przytłaczają stylizacji, a jednocześnie pasują do wszystkiego! Komu pasują transparentne oprawki? Tak naprawdę każdy może się na nie zdecydować. Ważne aby wziąć pod uwagę dodatek koloru – wiele modeli występuje w delikatnych,  pastelowych kolorach, a  ich dodatek może pięknie podkreślić kolor oczu, włosów i cery.

Kolor w przezroczystych oprawkach może mieć różne nasycenie. Najczęściej jest ono niewielkie dzięki czemu efekt transparentności oprawki jest widoczny, a dodatkowo padające na nie światło pięknie się załamuje. Dzięki temu twarz wygląda świeżo i subtelnie. Jeżeli zdecydujemy się na mocniejsze barwienie – kolor z pewnością będzie bardziej intensywny, a jednocześnie uda się utrzymać efekt lekkości oprawki.

 

https://piekneoksy.pl/luksy-1568-c02/

  1. Grube, czarne oprawki

Kiedy oprawki plastikowe stały się modne, wiadomo było, staną się hitem na wiele lat. Masywne, czarne oprawki – kujonki czy też takie w geometrycznych i oryginalnych kształtach, świetnie sprawdzą się osobom, które lubią wyraziste dodatki. Takie okulary podkreślające oczy są doskonałą ozdobą. Dzięki różnym kształtom można je świetnie dobrać do kształtu twarzy!

Wśród tych najmodniejszych, królują oprawki w rozmiarze oversize! To takie oprawki, które mają być dobrze widoczne, wyraziste i zdecydowanie mogą zasłaniać przysłowiowe „pół twarzy”! Warto dodać, że świetnie sprawdzą się osobom, które lubią naturalny make-up lub nie noszą go wcale – ich ciemny kolor podkreśli rzęsy i brwi.

https://piekneoksy.pl/luksy-1550-c01/