PiekneOksy

Okulary dla kierowców

Dr OKO – specjaliści w branży optycznej – doskonałe widzenie

i eleganckie okulary

 Dlaczego potrzebujemy okularów do jazdy samochodem

Jazda samochodem to czynność, przy której wielu z nas spędza znaczną część swojego dnia. Wymaga wzmożonej koncentracji, koordynacji i natychmiastowej reakcji w chwilach krytycznych. Warunki stają się jeszcze bardziej wymagające kiedy do sytuacji na drodze dodamy noc, padający deszcz, mgłę lub zalegający śnieg.  W takich sytuacjach dobre widzenie jest niezbędne do szybkiej oceny i reakcji. Okulary stają się najważniejszym wsparciem dla  wzroku kierowcy.

Potrzeba zaopatrzenia się w okulary do jazdy samochodem wzrasta jeszcze bardziej w przypadku zawodowych kierowców. Ich wzrok jest narażony nie tylko na olśnienia słońca w dzień i nagły blask świateł nocą, ale również na zmęczenie. Intensywna koncentracja, wpatrywanie się w zmieniający horyzont mogą mocno obciążać oczy. Pierwsze objawy przemęczenia wzroku: rozmazany obraz, trudności z ostrością przy przenoszeniu wzroku z szyby na deskę rozdzielczą, powinny skłonić nas do systematycznego używania specjalnie przygotowanych okularów dla kierowców zawodowych.

Rozwiązania zastosowane w okularach dla kierowców

Okulary dla kierowców, które polecamy w salonach optycznych Dr OKO, zostały zaprojektowane ze szczególną starannością. Zastosowano w nich unikalne soczewki jednoogniskowe klasy premium ze specjalnym filtrem redukującym efekt olśnienia i wzmacniającym kontrast.

Jak działają okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców zostały zaprojektowane tak, by ułatwiać jazdę w każdych warunkach i skutecznie wspierać wzrok kierowcy w najbardziej wymagających momentach. Umożliwiają one komfortowe widzenie dalszych odległości, widoku w lusterkach i deski rozdzielczej. Ponadto specjalne filtry zastosowane w okularach dla kierowców znacznie poprawiają kontrast i ostrość widzenia w deszczu, mgle i w słabym oświetleniu. Dodatkową, znaczącą funkcją szkieł stosowanych w okularach dla kierowców, jest niwelacja lub możliwe maksymalne osłabienie efektu olśnienia przez światła samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Okulary dla kierowców zawodowych

Wszystkie, omówione w poprzednich punktach, funkcje okularów dla kierowców zyskują na znaczeniu w chwili, kiedy nasza praca polega na prowadzeniu samochodu. Długie trasy oraz wydłużony czas spędzony na ciągłej koncentracji na warunkach drogowych powoduje zmęczenie wzroku. Wówczas jedynym wyjściem jest zastosowanie profesjonalnych okularów przeznaczonych dla zawodowych kierowców.

Szczególnie ważne jest korzystanie z  takich okularów podczas prowadzenia samochodu  nocą. Ich antyrefleksyjna powłoka zapewnia doskonałą przejrzystość widzenia dzięki idealnemu dostosowaniu soczewek do krzywej czułości ludzkiego oka. Soczewki okularowe dla kierowców zawodowych pozwalają wyeliminować takie problemy jak  efekt oślepienia, czy rozproszenie światła. Specjalny, wzmocniony filtr  kontrastu poprawia czytelność znaków drogowych i ogólny obraz słabo oświetlonej  drogi. 

W salonach optycznych Dr Oko w Legnicy, Lubinie i Chojnowie znajdziecie Państwo duży wybór zarówno okularów dla kierowców, którzy z samochodu korzystają jedynie doraźnie, jak z wygodnego środka komunikacji, jak i profesjonalne okulary dla tych, którzy dnie i noce spędzają na pracy za kierownicą.  

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.