odbierz szkła korekcyjne za 1zł!

Okulary do komputera

Okulary do komputera to must have przy pracy z każdym ekranem

Duża ilość czasu spędzana przed komputerem czy smartfonem powoduje, że nasze oczy bardzo szybko się męczą i wysuszają, co często skutkuje nasilonym bólem głowy. Dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Jak? Najprostszym oraz najskuteczniejszym sposobem jest zdecydowanie się na okulary do komputera.

Dlaczego warto nosić okulary do komputera?

Jeszcze nie zdecydowałeś się na okulary do pracy przy komputerze? Powinieneś to zrobić jak najszybciej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – pracując przy monitorze, tablecie czy smartfonie wpatrujesz się w ich ekrany z bardzo niewielkiej odległości, przez co mięśnie odpowiedzialne za akomodację są nieustannie napięte. Pomimo że Ty tego nie odczuwasz, to dla Twoich oczu jest to ogromny wysiłek. Oprócz tego znacznie rzadziej wtedy mrugasz, a oczy zaczynają wysychać. W tak łatwy i szybki sposób możesz doprowadzić do wielu schorzeń, chociażby zespołu suchego oka. Dlatego okulary ochronne do komputera to dobry wybór.

Jakie okulary do komputera wybrać?

Korekcyjne okulary ochronne do komputera, a może zerówki, jakie wybrać? To wszystko zależy od Twojego wzroku, dlatego, zanim wybierzesz się na zakupy, powinieneś w pierwszej kolejności udać się do okulisty lub optometrysty, który dokładnie określi jakich okularów potrzebujesz. Podczas wizyty nie zapomnij opowiedzieć o tym, jaki styl życia prowadzisz oraz czy Twoja praca w dużej mierze opiera się na pracy przy komputerze. Są to niezwykle ważne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę, aby okulary do komputera były dla Ciebie odpowiednie. Oczywiście nie musisz mieć wady wzroku, aby zadbać o swoje oczy – okulary zerówki do komputera wzbogacone o odpowiednią powłokę również spiszą się na medal.

Jakie szkła do pracy przy komputerze będą najlepsze?

Podjęcie przemyślanej decyzji zakupowej okularów jest niezwykle ważne, ponieważ służą nam one nawet przez kilka lat. Po wybraniu oprawek przyszedł czas na szkła, których właściwości są niezwykle istotne dla naszego zdrowia

  • Okulary z antyrefleksem do komputera – inaczej mówiąc, są to szkła z powłoką antyrefleksyjną, która niweluje odbijające się od ekranów refleksy świetlne, zanim dotrą one do oka. Ze względu na działanie, ten rodzaj powłoki cieszy się również ogromnym zainteresowaniem wśród kierowców, zwłaszcza tych podróżujących nocą. Poprawiają widoczność poprzez odbijanie oślepiających świateł. Ich noszenie nie pogarsza jakości widzianego obrazu, wręcz przeciwnie – kontrast i ostrość jest znacznie lepsza.
  • Okulary do komputera z powłoką Blue Control – szkła z powłoką blue control to must have każdej osoby pracującej codziennie z ekranami typu LCD oraz LED. Dzięki ich stosowaniu oko nie jest tak bardzo narażone na wysuszanie oraz podrażnienia, przez które staje się zaczerwienione i obolałe. Podczas noszenia tych okularów mamy zagwarantowaną osłonę przed światłem niebieskim, czyli sprawdzają się nie tylko przy pracy z komputerem, ale także chronią nasze oczy przed słońcem i oświetleniem.

Pamiętaj, że okulary ochronne do komputera są odpowiednie dla wszystkich, dlatego udaj się do optometrysty i dopasuj idealne dla siebie, aby już dziś zacząć dbać o swoje oczy.

Pytania i odpowiedzi – okulary do czytania damskie i męskie

Czy okulary do czytania i komputera są dobrym rozwiązaniem?

Tak, jeżeli w klasycznych okularach do czytania występuje również specjalna powłoka antyrefleksyjna oraz z filtrami. Tylko wtedy odpowiednio zabezpieczają one nasze oczy.

Czy możliwe jest chodzenie w okularach do czytania?

Jest możliwe, ale nie wolno tego robić, jeżeli nie posiadamy okularów do czytania i chodzenia – czyli 2w1. Dlaczego? Ponieważ są one dedykowane do patrzenia z bliskiej odległości, co nie sprawdziłoby się w praktyce podczas spaceru.

Jakie okulary do czytania wybrać?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć bez przeprowadzenia najpierw odpowiednich badań, w innym razie źle dobrane np. za mocne okulary do czytania mogą jeszcze bardziej pogorszyć nasz wzrok. Po każdym badaniu otrzymasz zalecenie od lekarza, z którym powinieneś udać się do salonu optycznego, a tam specjaliści pomogą Ci wybrać idealne okulary.

Jakie okulary do czytania plusy czy minusy?

Wszystko zależy od tego czy masz problemy z widzeniem rzeczy znajdujących się blisko Ciebie, czy w oddali – i w tym przypadku okulista pomoże Ci to zidentyfikować.

Badajmy się regularnie i zadbajmy o komfort życia i jakość widzenia z odpowiednio dobranymi okularami do czytania.