PiekneOksy

Okulary do twarzy owalnej

  • Przez: droko
  • 29 listopada 2022

Decydując się na kupno okularów, zwracamy dużą uwagę na ich wygląd oraz to jak będą się na nas prezentować. Różnorodność modeli i kolorów jest nieograniczona, przez co często nie wiemy, na jaki model się zdecydować. W takim razie czym możemy się kierować przy ich wyborze? Najbardziej pomocna będzie tu nasza anatomia. A co jeśli posiadamy tak rzadki kontur, jakim jest owalna twarz? Odpowiedź uzyskasz w poniższym artykule, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wyboru okularów do owalnej twarzy oraz tego, jak ją rozpoznać.

Jaka jest charakterystyka owalnego kształtu twarzy?

Mówi się, że owalny kształt twarzy jest tym najbardziej symetrycznym i zbliżonym do ideału. A posiadacze takiego lica są niezwykłymi szczęściarzami, ponieważ do tego typu urody będzie pasować niemal każdy rodzaj oprawek. Charakterystycznymi cechami takiej buzi są jej gładkie rysy. W przeciwieństwie do twarzy kwadratowej czy prostokątnej posiada ona idealne proporcje pomiędzy jej długością a szerokością. Ponadto jej żuchwa jest delikatnie podkreślona, a najszerszym jej punktem są kości policzkowe, które są minimalnie zarysowane.

Jakie okulary do owalnej twarzy?

Przy wyborze okularów do owalnej twarzy tak naprawdę masz możliwość wybierania spośród każdego kształtu. Musisz jednak pamiętać o paru istotnych zasadach, jakimi kierować się przy wyborze okularów do owalnej twarzy. Po pierwsze zwróć uwagę na szerokość oprawek. Jeśli będą za szerokie, mogą sprawić, że Twoja buzia stanie się przytłoczona, natomiast za wąskie mogą dać wrażenie, że będą wyglądać tak jakby były za małe. Idealnym rozwiązaniem będzie dobranie takich oprawek, których szerokość będzie odpowiadać najszerszemu punktowi na Twojej twarzy. Drugą równie ważną zasadą jest zwrócenie uwagi na to, aby okulary nie opierały się swoją dolną częścią na policzkach. Taka sytuacja występuje w momencie, kiedy oprawa okularowa jest zbyt szeroka, przez co okulary będą się z niej zsuwać, osiadając przy tym na policzkach, co sprawia, że możesz czuć się niekomfortowo oraz ograniczy to pole Twojego widzenia. Trzecią i ostatnią zasadą jest dobranie okularów tak, aby nie zakrywały brwi ani w sposób częściowy, ani w całości. Oprawa okularowa powinna podkreślać naturalną linię brwi, dając tym samym efekt uniesienia powieki oraz optycznego powiększenia oka sprawiając tym samym, że twarz stanie się wysmuklona. Pamiętając o tych trzech zasadach, możesz wybierać spośród wielu kształtów i wielkości opraw okularowych mając pewność, że każda z nich będzie Ci pasować.

Okulary do owalnej twarzy damskie — jakie wybrać?

Jeśli nie wiesz jakie okulary do owalnej twarzy wybrać postaw na klasyczne rozwiązania, dobrym wyborem oprawy okularowej będzie kwadratowy bądź prostokątny kształt. Sprawi on, że Twoje kontury nabiorą charakteru. Natomiast kiedy chcesz delikatnie wymodelować swoją buzię, wybierz oprawy w kształcie „kocich oczu”. Nadadzą jej one efektu lekkiego liftingu dzięki uniesionym zewnętrznym krawędziom. Do owalnej twarzy dobrym wyborem będą również oprawy pilotki. Ich nieoczywisty wygląd oraz subtelne krawędzie sprawią, że Twoje lico nabierze kontrastu. Dzięki swojej idealnej budowie masz nieograniczony wybór spośród wielu oprawek okularowych, przez co możesz skorygować wszystko to, czego nie lubisz bądź uwydatnić to, co uważasz za swój niezwykły atut.

Jaki kształt okularów męskich do owalnej twarzy wybrać?

Nie tylko kobiety mogą być posiadaczkami pięknej owalnej twarzy. Panowie, którzy posiadają taką budowę, mogą również poszczycić się nieograniczonymi możliwościami pod względem wyboru odpowiednich oprawek okularowych. Ponadto tak jak kobiety, również chcą podkreślić nimi to, co uważają dla siebie za najbardziej atrakcyjne. Dlatego wybierając okulary do twarzy owalnej męskie, zdecyduj się na te o kwadratowych bądź prostokątnych kształtach, albowiem sprawią, że twarz nabierze surowego wyglądu, a żuchwa będzie znacznie podkreślona. Natomiast jeśli chcesz złagodzić swój wizerunek, nadając mu przy tym nieco tajemniczości, wybierz okulary o okrągłych oprawkach. Pamiętaj również o tym, że grubość oprawek oraz detale na nich zawarte także mają znaczenie w odbiorze Twojego wizerunku. Dlatego poświęć więcej uwagi na ich odpowiednim dopasowaniu. Albowiem okulary zdobią Twoją twarz i wpływają na to, jak jest postrzegana.

Zostaw komentarz