PiekneOksy

Okulary progresywne

Czym są okulary progresywne i dlaczego warto je stosować?

Okulary z soczewkami progresywnymi to połączenie okularów do widzenia z daleka i okularów do widzenia z bliska. Mają one progresywną gradację, stąd nazwa. W tych okularach dolna część soczewki jest wyskalowana, aby widzieć z bliska, środkowa część jest przeznaczona dla widzenia pośredniego i górna część, aby widzieć z odległości.

Kto powinien nosić okulary progresywne?

Od pewnego wieku większość z nas ma problemy ze wzrokiem. Nasze oczy coraz trudniej skupiają się na różnych obiektach, a wzrok coraz trudniej reguluje zmiany w odległości obserwowanych rzeczy. Progresywne okulary pozwalają ponownie widzieć wyraźnie na wszystkich dystansach, dlatego doskonale nadają się do korekt starczowzroczności. Warto tutaj podkreślić, że okulary progresywne są idealne również dla osób cierpiących na starczowzroczność w połączeniu z innymi rodzajami wad wzroku, takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm, ponieważ korygują wszystkie dysfunkcje jednocześnie.

Dlaczego warto zdecydować się na okulary progresywne?

Stojąc przed decyzją o zakupie nowych okularów korekcyjnych, często nie jesteśmy pewni, w jakie okulary zainwestować i dlaczego niektóre z nich są lepsze od innych. Pierwszym argumentem przemawiającym za okularami progresywnymi jest to, że mogą one zastąpić dwie lub trzy pary zwykłych okularów korekcyjnych. Dzieje się tak, ponieważ zwykłe okulary zostały przygotowane, aby korygować tylko jedną z wad wzroku. Niektóre osoby mają jednak kilka różnych schorzeń jednocześnie. Do tej pory konieczne było posiadanie kilku par okularów korygujących i zmienianie ich w zależności od okoliczności, w jakich znalazł się użytkownik. Okulary progresywne rozwiązują ten problem, zapewniając wyraźniejsze widzenie również na pośrednich dystansach. Są one praktyczne i wygodne, ponieważ płynnie i automatycznie przechodzą pomiędzy obszarami widzenia w różnych odległościach.

Jak działają okulary progresywne?

Okulary progresywne umożliwiają korekcje wszystkich odległości w obrębie jednej soczewki. Przy takim rozwiązaniu niekiedy pojawiają się obszary boczne, w których widzenie bywa delikatnie rozmyte. Wybierając soczewki o bardziej zaawansowanej technologii, zminimalizujemy nawet te drobne aberracje i idealnie dopasujemy wzrok do punktu, na którym chcemy go skupić. Nowoczesna technologia zapewnia również wysoką estetykę szkieł progresywnych. Przejście między różnymi obszarami widzenia soczewki jest niewidoczne – okulary progresywne nie różnią się niczym od tych ze szkłami jednoogniskowymi. Należy pamiętać, że noszenie okularów progresywnych wiąże się z koniecznością wyboru komfortowych oprawek. W zależności od potrzeb mogą one towarzyszyć nam w różnych aktywnościach przez długą część dnia.

Zalety okularów progresywnych

Wybierając okulary progresywne, jedną decyzją rozwiązujemy kilka ważnych problemów użytkownika. Para progresywnych szkieł zaspokaja wszystkie potrzeby kilku różnych par ze zwykłymi soczewkami korekcyjnymi. Te same okulary służą nam do czytania, pracy przy komputerze, oglądania telewizji. Szkła progresywne zapewniają nam płynność podczas oglądania bliskich i dalekich widoków. Ma to wpływ nie tylko na wygodę, ale i na nasze bezpieczeństwo. Są czynności, kiedy natychmiastowa korekta postrzegania bliskich i dalekich obiektów jest niezbędna. Taka potrzeba jest nagląca, kiedy opiekujemy się naszymi dziećmi lub wnukami albo uczestniczymy w ruchu ulicznym. Okulary progresywne pozwalają skorygować kilka wad wzroku jednocześnie tym samym umożliwiając powrót do normalnego funkcjonowania z pominięciem uciążliwych dysfunkcji. W naszych salonach w Legnicy, Lubinie i Chojnowie z pomocą specjalistów łatwo dobierzecie Państwo najlepsze okulary progresywne do Waszych potrzeb.

Jak troszczyć się o okulary progresywne?

Wszystkie okulary wymagają starannej opieki, aby zachować ich przydatność i najwyższą funkcjonalność przez długi czas. Należy przechowywać je i przenosić w specjalnym, wzmocnionym etui wymoszczonym delikatną, nierysującą tkaniną. Każdego dnia, najlepiej o poranku, należy je przepłukać, lekko wstrząsnąć i przetrzeć specjalną ściereczką z mikrofibry dołączoną do okularów przy zakupie. Zawsze warto mieć taką ściereczkę pod ręką, aby uniknąć wycierania szkieł przypadkowymi materiałami, które mogłyby zarysować lub podrażnić ich powierzchnię. Ponadto, kiedy dbamy o swoje okulary, powinniśmy uważać na kurz, brud i zarazki, które mogą się na nich gromadzić. Nie zapomnijmy też regularnie czyścić oprawek.

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.