PiekneOksy

Okulary przeciwsłoneczne

Wiele niszczycielskich warunków zdrowotnych spowodowanych przez promienie UV jest wynikiem kumulatywnej ekspozycji i równie ważne jest noszenie okularów słonecznych w pochmurne lub pochmurne dni, kiedy słońce jest niewidoczne, ale promienie UV nadal mogą powodować trwałe uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci zaczęły nosić okulary przeciwsłoneczne wcześnie. Szacuje się, że 73% dorosłych nosi okulary przeciwsłoneczne, podczas gdy tylko 58% z nich ma okulary przeciwsłoneczne dla swoich dzieci, a 27% dorosłych twierdzi, że nigdy nie nosi okularów słonecznych.

Podobnie jak skóra, oczy są podatne na uszkodzenia spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce i szkodliwe promienie UV, a skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa. Skóra wokół oczu i na powiekach jest jedną z najcieńszych i najbardziej wrażliwych na ciało, co sprawia, że jest bardziej podatna na zmarszczki i plamy starcze spowodowane nadmierną ekspozycją na szkodliwe promienie UV.

Poza powodowaniem zmarszczek i plam starczych, promienie UV (ultrafioletowe) słońca mogą powodować niszczycielskie, nieodwracalne uszkodzenia – w tym także takie, na które obecnie nie ma lekarstwa. A jeśli masz jasne lub niebieskie oczy, podejmij dodatkowe środki ostrożności przed narażeniem na promieniowanie UV. Jesteś bardziej podatny na choroby oczu wywołane promieniowaniem UV niż osoby z oczami ciemniejszymi. Ciepła pogoda jest w pełnym rozkwicie, a najczęściej używanymi akcesoriami są okulary słoneczne! Nie ma nic bardziej sportowego niż uzupełnienie tego swędzącego bikini niż gwiezdna para odcieni. Okulary przeciwsłoneczne to coś więcej niż tylko atrakcyjny dodatek, to także kilka korzyści dla zdrowia

DŁUGOTERMINOWE ZDROWIE OCZU

 

Kiedy oczy są narażone na długotrwałe szkodliwe promienie słoneczne, wzrasta ryzyko rozwoju jaskry i katarakty. Okulary przeciwsłoneczne, które filtrują od 75 do 90 procent światła, oprócz blokowania minimum 95 procent promieniowania UVA i 99 procent promieniowania UBV, są najbardziej pomocne w unikaniu tych warunków. Warto rozważyć noszenie kapelusza z szerokim rondem, ponieważ chroni on oczy przed wszelkim światłem, które może nasycać krawędzie oprawki.

Young man searching for first wrinkles in corners of his eyes

ZAPOBIEGANIE ZMARSZCZKOM

 

Wszyscy wiedzą, że rozpieszczanie skóry może pomóc w uniknięciu nieestetycznych zmarszczek. Większość ludzi nie wie, że ponieważ okulary przeciwsłoneczne zapewniają ochronę w cieniu, oznacza to, że ludzie nie są tak podatni na mrużenia w bezpośrednim świetle słonecznym. Mrużenie jest jednym z głównych źródeł powstawania kurze łap i zmarszczek wokół delikatnych obszarów oczu.

 

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

 

Okulary przeciwsłoneczne pomagają uniknąć szkodliwych oparzeń słonecznych. W rzeczywistości, wbrew temu, w co wierzy większość ludzi, możliwe jest poparzenie oczu. Często powoduje to podrażnienia, zaczerwienienia i uczucie ziarnistości, które jest podobne do piasku w oczach.

WALKA Z RAKIEM SKÓRY

Ze wszystkimi wiadomościami podkreślającymi niebezpieczeństwa związane z nadmierną ekspozycją na słońce, a zwłaszcza to, jak prowadzi ona do raka skóry, wiele osób stara się chronić swoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jednym z obszarów twarzy, który często jest pomijany, jest powieka. Ta cienka skóra może być bardziej podatna na raka skóry, jeśli będzie regularnie narażona na działanie promieni UV. Wczesna profilaktyka jest najlepszym sposobem na uniknięcie raka skóry. Osoby, które poddają się leczeniu raka skóry, mogą wymagać chemioterapii, ale zazwyczaj leczenie polega na stosowaniu peelingów laserowych i chemicznych, a także nieestetycznych biopsji, które mogą powodować blizny.

Okulary przeciwsłoneczne są najlepszym akcesorium HOT! Każdy wygląda bardziej tajemniczo i uwodzicielsko za ciemnymi odcieniami. To dodaje niewytłumaczalnego uroku ludzkiemu ciału.

Specjalizując się w sprzedaży okularów przeciwsłonecznych luzem, ludzie mogą zakupić kilka par po głęboko obniżonych cenach. Mieszanie i dobieranie okularów słonecznych do strojów nigdy nie było bardziej przystępne!

Potrzebujesz pomocy ?

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Nasz zespół odpisze do Ciebie w ciągu kilku godzin, aby Ci pomóc.